Zapalenie korzonków – przyczyny, objawy, leczenie

Kategorie Suplementy diety
zdrowe korzonki w codziennych sprawach

Zapalenie korzonków to bólowy zespół kręgosłupowo-korzeniowy, który objawia się silnym bólem pleców, który bardzo często promieniuje do całego kręgosłupa oraz kończyn dolnych. Jest to dolegliwość bardzo dokuczliwa, która uniemożliwia normalne poruszanie się, tak więc co za tym idzie funkcjonowanie.

Objawy zapalenia korzonków

Zapalenia korzonków trudno jest przeoczyć, bo objawia się ono bardzo ostrym bólem pleców, który bardzo często opisywany jest jako paraliżujący. Może pojawić się w tej sytuacji stan podgorączkowy, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, skrzywienie kręgosłupa oraz ogólne osłabienie organizmu. Do objawów można zaliczyć również drętwienie, mrowienie kończyć itp.

Przyczyny

Przyczynami zapalenia korzonków bardzo często jest przeciążenie kręgosłupa lub nagłe dźwignięcie ciężkiego przedmiotu, ale nie tylko. Zespół bólowy kręgosłupowo-korzniowy może być przyczyną również niewygodnej pozycji podczas wielogodzinnego siedzenia, co zdarza się osobom pracującym za biurkiem.

Jakie leczenie wdrożyć?

Jeżeli zauważymy objawy zapalenia korzonków warto zgłosić się do lekarza, nie można lekceważyć takich dolegliwości. Najczęściej leczenie odbywa się za pomocą leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych często bez recepty. Można zaopatrzyć się w leki na korzonki w aptece bez większych problemów, jednak konsultacja lekarska również jest wskazana. Oprócz leków na korzonki – https://evita.sklep.pl/pl/kregoslup-korzonki-miesnie można zastosować masaże rozluźniające, które znacznie skrócą proces rekonwalescencji. W tym czasie nie warto pracować fizycznie, trzeba się oszczędzać i przyjmować leki przeciwzapalne.

Zapalenie korzonków wiąże się z dość dużym bólem i dyskomfortem podczas chodzenia, dlatego na czas choroby, najlepiej pozostać w domu na zwolnieniu lekarskim. Pamiętajmy, aby dbać o siebie i nie bagatelizować takich dolegliwości, gdyż stan może się pogorszyć.