Zestawy do lewatywy – jak używać?

Kategorie Bez kategorii

Zestaw do lewatywy jest wielofunkcyjny, wielokrotnego użytku i pozwala na bardziej dokładne i głębokie czyszczenie dolnej części okrężnicy. Jest to idealny zestaw do regularnego oczyszczania jelita grubego, detoksykacji lewatywami z kawy. Zestaw służy jako osobisty system higieny i oczyszczania. Butelka na wodę nie zawiera lateksu i jest wykonana z materiału klasy medycznej i jest dostępna tutaj – https://a-manada.pl/gruszki-wlewniki-do-lewatywy

Zestaw do lewatywy – jak go używać?

Przed rozpoczęciem zabiegu zawsze umyj ręce. Zbierz wszystkie niezbędne materiały eksploatacyjne takie jak gruszka do lewatywy oraz wlewnik do lewatywy. Obejmują one dowolny rodzaj roztworu, worek do lewatywy, silikonowy cewnik z balonem, dwie strzykawki z końcówką ślizgową, strzykawkę z końcówką cewnika, ręczniki i środek smarujący. Twój lekarz powie Ci, ile roztworu należy użyć. Umieść powietrze w jednej strzykawce z końcówką wślizgową i podłącz ją do balonu na cewniku. Naciśnij tłok, aby nadmuchać balon, a następnie odciągnij go, aby opróżnić balon. Załóż rurkę na worek do lewatywy. Wlej do worka przepisaną ilość roztworu. Otwórz zacisk i wypuść kilka kropel płynu. Teraz ponownie zaciśnij rurkę i ściśnij komorę kroplową, aż płyn wypełni rurkę do połowy. Teraz połóż się na kolanach z ręką na poduszce i trzymaj pośladki w górze. Jeśli podajesz lewatywę dziecku, poproś je o położenie się w tej samej pozycji. Użyj środka smarującego na balonowej końcówce cewnika. Włóż balonową końcówkę cewnika do odbytu. Następnie napełnij 20-30 ml powietrza w strzykawce i podłącz ją do portu cewnika. Nadmuchaj balonik poprzez naciśnięcie tłoka. Pociągnij cewnik powoli, aż poczujesz opór. Pociągaj cewnik delikatnymi rękami, aby zapobiec wyciekowi lewatywy. Podłącz cewnik do worka do lewatywy. Teraz otwórz zacisk rurki i pozwól lewatywie wpływać przez 5-10 minut. Możesz zamknąć nieco zacisk, aby spowolnić przepływ lewatywy. Przytrzymaj płyn w środku przez 5-10 minut. Nie odłączaj rurki z płynem od cewnika. Teraz pospiesz się do łazienki i połóż siebie lub dziecko na toalecie. Pozwól, aby z balonika uszło powietrze. Podłącz drugą strzykawkę do portu cewnika i odciągnij tłok. Pozwól, aby cewnik wyszedł na zewnątrz. Odczekaj 45 minut, aby wypchnąć stolec. Po zakończeniu oczyść worek z wodą i cewnik przez strzykawkę z końcówką cewnika wypełnioną wodą z mydłem.

Jakie są różne rodzaje lewatyw?

Lewatywa oczyszczająca: Podawana przed zabiegiem diagnostycznym lub operacją, tak aby luneta przechodziła z łatwością, a masy kałowe nie zasłaniały widoku chirurga. Może być również stosowana jako interwencja w przypadku ciężkich zaparć. Podaje się ją przy użyciu zestawu do lewatywy i wody fizjologicznej w stałej objętości. Pakowana lewatywa jednorazowego użytku: zawiera lek pobudzający jelita. Stymuluje on odbytnicę i wyciąga płyn do jelita. Podaje się go przed zabiegami chirurgicznymi i czasami stosuje u osób starszych w celu zmiękczenia stolca i złagodzenia przewlekłych zaparć. Może być stosowana w domu, jeśli zaleci ją lekarz. Lewatywa z zatrzymaniem oleju: często podawana w celu zmiękczenia twardego, uderzonego kału u osób starszych. Olej musi być zatrzymany przez co najmniej jedną godzinę, aby lewatywa była skuteczna. Po tego typu lewatywie zwykle następuje lewatywa oczyszczająca. Lewatywa zwrotna: stosowana w celu usunięcia gazów jelitowych i pobudzenia ruchów jelit.