Chlorek magnezu sześciowodny – zalety i wady

Kategorie Suplementy diety
Chlorek magnezu sześciowodny - zalety i wady

Kiedy masz do wyboru różne rodzaje minerałów, zawsze są plusy i minusy każdego z nich. Chlorek magnezu sześciowodny nie jest wyjątkiem. Ma kilka wspaniałych korzyści, że inne formy magnezu nie oferują, ale to również pochodzi z niektórych problemów, które mogą nie być tak wielkie dla Ciebie. Spójrzmy na plusy i minusy tego, czy chcesz używać tego typu magnez w swoim domu.

Co to jest chlorek magnezu sześciowodny?

Chlorek magnezu sześciowodny jest związkiem składającym się z magnezu, chlorku i wody. Jest to naturalnie występująca substancja znajdująca się w jeziorach, morzach i wodzie morskiej. Występuje również w żyłach mineralnych. Jest powszechnie stosowany jako produkt przemysłowy w wielu zastosowaniach, takich jak wykończenie metalu i oczyszczanie ścieków. Można go wytworzyć poprzez połączenie minerałów: chlorku magnezu i wody.

Chlorek magnezu sześciowodny - zalety i wady

Zalety chlorku magnezu

Chlorek magnezu sześciowodny jest jedną z najbardziej biodostępnych form magnezu i jest łatwo wchłaniany przez organizm. Nie jest tak szybko wchłaniany jak inne formy magnezu, takie jak glicynian magnezu, ale utrzymuje się znacznie dłużej w twoim systemie. Oznacza to, że nie trzeba go przyjmować tak często. Możesz go brać tylko raz dziennie lub nawet rzadziej i będzie dobrze.

Jest to również najtańszy sposób, aby uzupełnić się magnezem przez większość czasu. Chlorek magnezu sześciowodny jest mniej kosztownym minerałem do stworzenia niż inne rodzaje magnezu na rynku. A ponieważ kosztuje mniej, producenci mają tendencję do umieszczania większej ilości w każdej kapsułce. Chlorek magnezu sześciowodny nie ma nieprzyjemnego smaku. Można go znaleźć w prawie każdym sklepie zdrowia.