Jak się chronić przed smogiem?

Kategorie zdrowie

Smog to jeden z naszych głównych wrogów, szczególnie w okresie późnojesiennym czy też zimowym, gdy zaczyna się sezon grzewczy i niestety chodząc po ulicach większych miast da się odczuć nieprzyjemny zapach, który jest trujący.

To smog, z którym jednak można podjąć walkę, ale pojawia się pytanie – w jaki sposób? Zapraszamy do naszego artykułu, by odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Czym jest smog?

Smog to zanieczyszczenia pojawiające się wskutek naszej aktywności w postaci palenia w piecach (zarówno w mieszkaniach, jak i przez wielkie przemysły) i jego skutki mogą prowadzić do powstawania różnych chorób, jak nowotwory. Tlenek siarki, który ulatnia się w powietrzu to tylko jeden ze szkodliwych substancji czy pyłów. Można go dostrzec w postaci dużych chmur atmosferycznych, którego zapach może razić po nozdrzach.

Maski antysmogowe

Maski to na chwilę obecną jeden z najlepszych sposób walki ze smogiem. Filtr węglowy, który się w nich znajduje chroni przed szkodliwym powietrzem i działaniem, jednak trzeba sobie powiedzieć, że dobre maski potrafią kosztować niemało, lecz ich działanie w porównaniu z tanimi maskami jest o wiele lepsze. Filtr do masek antysmogowych HEPA nie należy do najdroższych i warto go zmienić po kilkunastu godzinach, jednak jest to zależne od jakości filtra. Po więcej zapraszam do lektury tego wpisu.