Rzewień korzeń krojony – naturalny środek leczniczy

Kategorie Bez kategorii

Do czego stosuje się rzewień korzeń krojony

Na wstępie należy zaznaczyć, że rzewień to tak naprawdę inna nazwa rabarbaru, który występuje w różnych odmianach. Korzeń rabarbaru to znany środek leczniczy, który ma szczególnie dobry wpływ na leczenie zaparć, ponieważ działa on przeczyszczająco. Rzewień korzeń krojony to znakomity środek na poprawę funkcjonowania jelit, jednak nie można stosować go profilaktycznie przez cały czas. 

W jakiej postaci stosować korzeń krojony rzewienia

Tradycyjnie stosuję się go w postaci odwaru w celu poprawy perystaltyki jelit. Korzeń rzewienia można także zmielić w celu uzyskania proszku o żółtawym odcieniu i o zapachu musztardowym. Najlepiej jest przygotować napar z korzenia krojonego rzewienia – wystarczy wsypać do rondelka płaską łyżeczkę krojonego rzewienia i zalać ciepłą wodą, a następnie gotować pod przykryciem przez około 5 minut. Po zagotowaniu należy odczekać kilka minut i można pić napar (najlepiej ciepły).

Co warto wiedzieć o kuracji korzeniem krojonym rzewienia

Przede wszystkim nie należy prowadzić kuracji naparem z korzenia krojonego rzewienia dłużej niż 10 dni. Nie jest on także wskazany podczas ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Jeśli ból brzucha spowodowany jest stanem zapalnym, rzewień nie powinien być stosowany. W innych wypadkach rzewień jest jak najbardziej wskazany i warto zdecydować się na kurację. Jest to naturalny sposób na poprawę stanu zdrowia, a w szczególności stanu jelit. Warto skorzystać z tego wspaniałego daru natury i pomóc samemu sobie próbując naparu z korzenia krojonego rzewienia.