Kilka ekspresowych sposobów na ból miejscowy kończyny

Kategorie zdrowie
Żel ketonal

Czasami z różnego powodu mogą doskwierać nam miejscowe bóle, na przykład kończyny lub kręgosłupa. Taki ból bywa bardzo uporczywy oraz silny, dlatego pojawia się potrzeba, aby jak najszybciej go zniwelować. Poniżej dwa skutecznie i szybko działające sposoby do wykorzystania w takiej sytuacji.

Ketonal żel, czyli lek do aplikowania miejscowo

Jedno ze świetnych rozwiązań to po prostu lek, taki jak Ketonal żel, który można aplikować miejscowo bezpośrednio w okolicy bólu. Ketonal to jeden z silniejszych leków przeciwbólowych, który jest przepisywany przez lekarza na receptę. Ketonal Żel działa miejscowo i naprawdę uśmierza ból, na przykład w barku lub kręgosłupie, kolanie lub innej części ciała. To lek do zadań specjalnych, dlatego należy stosować go zgodnie z zaleceniami lekarza oraz informacjami na ulotce. Może pomóc w poradzeniu sobie z silnym bólem, zanim uda się ustalić wizytę na przykład do lekarza ortopedy.

Okłady chłodzące lub rozgrzewające

Druga dobra opcja to stosowanie różnego rodzaju okładów chłodzących lub rozgrzewających, oczywiście w zależności od stanu zdrowia. Jeżeli pojawia się stan zapalny to dobrze jest stosować okład chłodzący. Działa on pozytywnie na zainfekowane tkanki. Czasami natomiast bardziej polecany jest okład rozgrzewający, należy mieć jednak pewność, że nie ma się stanu zapalnego. Takie okłady stosowane są od zarania dziejów, czasami stosuje się do nich na przykład ocet lub różnego rodzaju wcierki z ziół.