Maska przeciwpyłowa – czy jej potrzebujesz?

Kategorie zdrowie
Maska przeciwpyłowa - czy jej potrzebujesz

Zdecydowanie większa świadomość dotycząca postępującego zanieczyszczenia powietrza sprawia ,że wzrasta zainteresowanie produktami ochronnymi czego  przykładem są maseczki antysmogowe.

Dla kogo są przeznaczone maseczki filtrujące?

Generalnie dla wszystkich świadomych zagrożeń wynikających ze skażenia środowiska, którzy chcą dbać o swoje zdrowie. Najbardziej pożądane będą one jednak dla osób pracujących w miejscach o dużym zadymieniu, zapyleniu czy też zanieczyszczeniu. Może to być zarówno praca na powietrzu np. w miejscach o dużym natężeniu ruchu kołowego lub wewnątrz przykładowo przy remontowaniu pomieszczeń. Ważne jest również to, że maska przeciwpyłowa z dragonmask spełnia także funkcje ochronne dla alergików chroniąc przed szkodliwymi dla nich pyłkami. Oczywiście są grupy osób, które powinny jednak skonsultować noszenie tego rodzaju ochrony z lekarzem w przypadku problemów z oddychaniem, jako że maseczki stwarzają pewien opór przy wdychaniu i wydychaniu powietrza.

Maska przeciwpyłowa

Jak zbudowane są maseczki?

Produkt ochronny zbudowany jest warstwowo:

  • zewnętrzną powłokę tworzy filtr wstępny
  • następnie znajdują się warstwy wyłapujące pyły i innego rodzaju zanieczyszczenia
  • ostatnią część to  warstwa antybakteryjna

Filtry wykorzystane w maseczkach antysmogowych to wysokoskuteczne filtry węglowe, które wyłapują zanieczyszczenia lotne typy formaldehyd Znajdziemy tu także filtr N99/N95 wykonany z włókien polipropylenowych, który w 99% usuwa pyły, bakterie i wirusy. Jako że oddychanie przez maseczki jest utrudnione wielu producentów wyposaża je dodatkowo w zawory ułatwiające wymianę powietrza.