Na czym polega zabieg dermapenu?

Kategorie Medycyna estetyczna
dermapen

Dermapen, inaczej mezoterapia mikroigłowa, to innowacyjny zabieg, który odbywa się poprzez mechaniczne nakłuwanie skóry. Celem zabiegu jest stymulacja regeneracji włókien kolagenowych oraz elastyny. W trakcie zabiegu skóra nakłuwana jest za pomocą mikroigieł, które znajdują się w głowicy urządzenia. Zwykle dermapen posiada 12 cienkich mikroigieł, które nakłuwają skórę aż 20 razy w ciągu sekundy. Głębokość wkłucia można regulować w zakresie od 0,25 mm do 2,5 mm. W czasie nakłuwania aplikowane są także substancje odżywcze.

Dermapen Białystok- kiedy wykonać?

Urządzenie stosowane do zabiegu dermapenu w Białymstoku jest małe, a kształtem przypomina długopis. Głowica z igłami tworzy na skórze kontrolowane mikrouszkodzenia, które przyspieszają powstawanie nowych włókien kolagenowych oraz elastyny wpływających na jędrność i młody wygląd skóry. W związku z tym zabieg dermapen wykorzystywany jest przede wszystkim w celach odmładzających. Wcześniej warto jednak odbyć konsultację z kosmetyczką i ustalić odpowiedni sposób działania. Bezpośrednio przed zabiegiem kosmetyczka przeprowadza także oczyszczanie skóry, a następnie aplikuje maść znieczulającą.

Zabieg z dermapenu- jak wygląda?

dermapen

Mikronakłuwanie skóry przyspiesza proces powstawania kolagenu, ale jednocześnie wprowadza pod skórę właściwie dobrane substancje odżywcze. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i krótki, ponieważ trwa nie dłużej niż pół godziny, choć czas trwania zależy od obszaru ciała, na którym jest wykonywany. W związku z tym różnić też będzie się cena zabiegu. Zwykle ceny zaczynają się od 300 do 1000 zł za pojedynczy zabieg, a liczbę niezbędnych zabiegów należy ustalić indywidualnie z kosmetologiem. Zmiany w wyglądzie skóry są zauważalne już po pierwszym zabiegu, jednak zwykle rekomendowane jest wykonanie pełnej serii, czyli od 2 do 5 serii, aby efekty utrzymywały się jak najdłużej.