Srebro nanokoloidalne – jakie ma działanie oraz właściwości?

Kategorie zdrowie
Srebro nanokoloidalne - jakie ma działanie oraz właściwości

Pozytywny wpływ na nasze zdrowie, jakie ma srebro nanokoloidalne, jest znany od wieków. Już starożytni Grecy, Egipcjanie, czy Rzymianie znali bardzo dobre właściwości srebra nanokoloidalnego i często je stosowali. Jakie właściwości ma srebro nanokoloidalne? Czym się charakteryzuje? Na te pytania odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Czym jest srebro nanokoloidalne?

Nanokoloidalne srebro nazywane jest również kolargolem lub nano srebrem. Jest to połączenie cząsteczek srebra z żelatyną, wodą albo białkiem. Poruszają się one w swobodny sposób w danej cieczy, lecz nie zachodzą z nią w chemiczną reakcję, także nie jest to zwykły, typowy roztwór.

Srebro rozdrobnione jest na bardzo małe cząsteczki, które nie przekraczają 100 nm. Najczęściej stosowane są drobinki, których wielkość wynosi od 1 do 5 nm. Są one wielokrotnie mniejsze od wielkości bakterii, czy to wirusów. To właśnie te różnice są tak istotne, ponieważ dzięki temu nanokoloidalne srebro bezproblemowo przenika do komórek bakterii lub wirusa, niszcząc je. Następuje to w znacznie krótszym czasie niż za pomocą zalecanych, tradycyjnych leków z medycyny konwencjonalnej.

Srebro nanokoloidalne - jakie ma działanie oraz właściwości

Srebro nanokoloidalne właściwości

Tak jak starożytni, tak samo i w dzisiejszych czasach srebro nanokoloidalne zastosowanie ma do zwalczania wirusowych lub bakteryjnych infekcji, jak i również do leczenia ran, które ciężko się goją. Z powodzeniem nanokoloidalne srebro możemy stosować do zapalenia spojówek, które ma podłoże bakteryjne. Sprawdzi się także jako krople do uszu. W sposób skuteczny wspomóc może leczenie oparzeniowych ran, przyspieszając ich gojenie się. Zapobiega też powstawaniu blizn po danej ranie. Wskazane jest też do pielęgnacji cery oraz zwalczania różnego rodzaju chorób skóry.

Rodzaje srebra nanokoloidalnego

Suplementy zawierające nanokoloidalne srebro cieszą się coraz większą popularnością. Warto wiedzieć, że właściwości srebra zależą od rodzaju jego jonów srebra. Srebro nanokoloidalne dzielimy na:

 srebro nanokoloidalne jonowe,

– nanokoloidalne srebro niejonowe.

Ich właściwości są bardzo podobne do siebie, z nieznacznymi różnicami. Należy wiedzieć, że suplementy zawierające srebro nanokoloidalne jonowe nadają się tylko i wyłącznie do stosowania zewnętrznego, a te z niejonowymi cząsteczkami można stosować również doustnie.