Spray do czyszczenia uszu dla utrzymania higieny ucha

Kategorie zdrowie

Regularne czyszczenie uszu pozwala zadbać o ich higienę i przeciwdziała nadmiernemu gromadzeniu się woskowiny w przewodzie słuchowym. Niewskazane jest jednak stosowanie patyczków higienicznych, które przeznaczone są wyłącznie do oczyszczania małżowiny, czyli zewnętrznej części ucha. Wkładanie ich do wnętrza przewodu może przyczynić się do przesuwanie woskowiny w głąb kanału słuchowego, czego efektem może być uszkodzenie błony bębenkowej lub jej czasowa niedrożność.

Preparat do czyszczenia uszu- kiedy stosować?

Jeśli zatkanie ucha spowodowane jest przez czyszczenie ucha patyczkiem lub zalegająca w uchu woskowinę lub wodę, można wybrać  spray do uszu lub inny preparat o podobnym działaniu, który rozpuszcza woskowinę. Krople do uszu bez recepty zwykle powstają na bazie wody utlenionej, parafiny lub oliwy, dlatego są również odpowiednie kobiet w ciąży kobiet karmiących piersią. Jeśli krople na zatkane ucho nie przynoszą oczekiwanej poprawy, należy udać się laryngologa, który zastosuje profesjonalne czyszczenie ucha. Taka sytuacja może mieć miejsce wtedy, gdy czop jest już zbyt duży. W kategorii produktów do higieny uszu znajdują się nie tylko spray oraz płyn do czyszczenia uszu, ale także ampułki, tabletki, krople, świecie do świecowania, czyściki i inne urządzenia, którymi można wykonać płukanie uszu.

Specjalne narzędzia do czyszczenia uszu

Czyścik do uszu to przyrząd do czyszczenia, który posiada elementy zabezpieczające i utrudniające głęboką aplikację do wnętrza ucha. Działają dzięki podciśnieniu, które zasysa uwolnioną woszczynę. Z kolei preparat ze specjalistyczną formułą myjącą, usuwa nadmiar woskowiny z przewodu słuchowego za pomocą dołączonej pompki, którą należy stosować zgodnie z dołączoną do opakowania instrukcją. Preparaty do higieny uszu jak spray do czyszczenia uszu, krople czy woda morska, w połączeniu z gruszkami, tworzą praktyczny zestaw do bezpiecznego i skutecznego płukania uszu. Gruszki przeznaczone są do wypłukiwania wcześniej użytych preparatów przy pomocy ciepłej wody. Jeżeli szukasz produktów wysokiej jakości do czyszczenia uszu, sprawdź na – https://www.nowafarmacja.pl/spray-i-plyny-do-czyszyczenia-uszu.