Płyn micelarny- jak wybrać odpowiedni?

Kategorie Uroda

Każda z kobiet doskonale wie, że nawet najpiękniejszy makijaż nie będzie miał szansy na to, by odpowiednio się zaprezentować, w momencie kiedy nasza cera nie będzie utrzymana w odpowiedniej kondycji. Wobec tego zanim panie zdecydują się na to, by rzuć się w wir kosmetycznych zakupów, powinny w pierwszej kolejności zatroszczyć się o kosmetyki, które oczyszczają oraz pielęgnują skórę twarzy. Szczególną uwagę warto poświęcić kosmetykowi, jakim jest płyn micelarny. Jak więc go mądrze i odpowiednio wybrać?

Płyn micelarny- jaki powinien być kosmetyk idealny?

Płyn micelarny to kosmetyk przeznaczony do usuwania makijażu- nawet tego wodoodpornego, ale także i do pielęgnacji skóry. Woda micelarna zwykle w swoim składzie posiada nie tylko substancje oczyszczające i zmywające makijaż. Może ona mieć również szereg innych składników, które będą odpowiednio oddziaływać na naszą skórę. Wobec tego jaki płyn micelarny można nazwać idealnym? Otóż taki, który:

  • odpowiednio dopasuje się do potrzeb skóry- mowa tu o doborze płynu do rodzaju cery- inny kosmetyk sprawdzi się w przypadku cery tłustej, a inny z kolei w przypadku cery wrażliwej;
  • oczyszcza, ale nie podrażnia- w tym wypadku płyn micelarny powinien posiadać w swoim składzie bezpieczne substancje. Nie mogą one podrażniać cery, ale jednocześnie muszą ją doskonale oczyszczać;
  • ma wszechstronne działanie- woda micelarna nie musi być stosowana tylko i wyłącznie po to, by usunąć ciężki makijaż. Okazuje się, że płyn micelarny może wykazywać działanie nawilżające, pielęgnujące, rozjaśniające, rewitalizujące i wiele innych. 

Jak więc widać dobry, a być może nawet idealny płyn micelarny musi posiadać wiele cech, które sprawią, że nasza skóra będzie mogła cieszyć się zarówno oczyszczeniem jak i pielęgnacją na najwyższym poziomie.

Naturalny płyn micelarny- czy to dobry wybór?

Naturalny płyn micelarny to jeden z tych kosmetyków, który cieszy się coraz to większą popularnością. Niemniej jednak nie powinno nas to absolutnie dziwić. Dlaczego? Otóż naturalny płyn micelarny składa się jedynie z tych składników, które pochodzą z natury. W praktyce więc oznacza to, że jest to kosmetyk całkowicie bezpieczny dla naszej skory i będzie wykazywał się maksymalnie efektywnym działaniem. Takie kosmetyki są również w pełni bezpieczne dla pań borykających się z różnego rodzaju alergiami skórnymi czy niedoskonałościami na twarzy. Naturalny płyn micelarny sprawdza się również w przypadku dosłownie każdego rodzaju cery, więc z pewnością warto zwrócić na niego uwagę.