Zasada działania usg

Kategorie zdrowie
aparat do usg białystok

Usg (np. usg białystok) to tak popularne badanie diagnostyczne, że dziś trudno sobie już wyobrazić podejmowane jakichkolwiek decyzji medycznych bez wcześniejszego zlecenia wykonania usg. Choć metoda ta została odkryta i powszechnie uznana za niezbędną wiele lat temu, to wciąż mamy do czynienia z coraz to lepszym sprzętem, który unowocześniany jest po to, by badanie usg białystok było jak najlepszej jakości i wskazywało nawet najmniejsze zmiany w fizjologii narządów.

Czym jest usg Białystok?

aparat do usg białystok

Badanie usg opiera się na obrazowaniu wnętrza ludzkiego ciała, które do prawidłowego działania wykorzystuje tzw. fale akustyczne o wysokiej częstotliwości. Fale te są niesłyszalne dla ludzkiego ucha i mieszczą się w zakresie od 1 do 10 MHz. Co ciekawe, fale te bezboleśnie wnikają do naszego ciała, przechodzą przez powłoki, rozchodzą się, a przy tym w ogóle nie uszkadzają komórek ciała. I właśnie z tego też względu, usg białystok jest badaniem niezwykle bezpiecznym (w przeciwieństwie do np. promieni rentgenowskich), możesz je wykonać https://www.cmryska.pl/badania-ultrasonograficzne-usg-dzieci-i-doroslych/ . Ogromną zaletą badań usg jest także to, że przed badaniem nie trzeba wprowadzać do organizmu żadnych płynów (leków, substancji chemicznych), które zwykle generują tzw. kontrast, niezbędny w wielu innych badaniach obrazowych.

Dlaczego widzimy obraz na usg?

Wszystko wynika z faktu, że każdy nasz narząd odbija ultradźwięki w inny sposób, dzięki czemu można rozpoznać jego strukturę. Tak więc usg układa odbite fale w obrazy, później je rejestruje w postaci kształtów, dzięki czemu widoczne są wszystkie odchylenia od normy.